Kúrenie a plyn

warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/includes/functions.php) is not within the allowed path(s): (/home/html/poruchy-hwg.sk:/home/clients/poruchy-hwg.sk:/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/hosting/poruchy-hwg.sk) in /home/html/poruchy-hwg.sk/public_html/sites/all/themes/default/template.php on line 507.

Príjemné teplo vášmu domovu zabezpečí len dobré kúrenie. Ešte príjemnejšie je, ak nielen spoľahlivo hreje, ale aj veľa nestojí. Na výber máte klasické vykurovacie telesá, radiátory, alebo modernejšie podlahové a stenové vykurovanie. Najmenej zaplatíte za radiátory. Neskrachujete ani na ich opravách. Nakoľko však teplo stúpa hore, nohy vám zohrejú len papuče a vaše deti neprechladnú, len ak sa budú hrať na koberci.

Vyšší tepelný komfort poskytuje podlahové kúrenie. Oceníte ho najmä v denných miestnostiach a kúpeľniach. Do spální sa neodporúča, tam má prednosť stenové kúrenie, s ktorým sa podlahové môže kombinovať. Za inštaláciu a opravy si priplatíte. Porucha skrytá pod betónom a dlažbou či parketami sa nehľadá ľahko.

Ušetríte však na prevádzke, lebo vďaka vyhriatej podlahe budete mať väčší pocit tepla. Samozrejme, v závislosti od toho, čím vlastne kúrite. Rádovo najdrahšia je elektrická energia. Plyn je lacnejší a vyberáte si zo širokej ponuky plynových kotlov. V rodinných domoch si môžete dopriať aj krb. Teplovzdušný ani teplovodný rozvod však neutiahne podlahové kúrenie.

Stúpajúce ceny energií a ekotrendy nahrávajú alternatívnym spôsobom vykurovania. Solárna technika či tepelné čerpadlá vám ušetria každomesačné náklady, ale pri inštalácii do nich slušne investujete.

Pred rozhodnutím a inštaláciou vám poradíme, ktorý variant vykurovania je pre váš dom či byt najvhodnejší. Ak potrebujete kotol, vypočítame, s ktorým najviac ušetríte. Na nové kúrenie nebudete čakať, kompletné rozvody a radiátory máme k dispozícii. Výmenu kotla alebo osadenia nového zabezpečíme do piatich dní. Nesnívajte o teple, žite v ňom!

Kontaktujte nás na 0903 712 635 a landr@poruchy-hwg.sk.

image