Kúrenie a plyn

Príjemné teplo vášmu domovu zabezpečí len dobré kúrenie. Ešte príjemnejšie je, ak nielen spoľahlivo hreje, ale aj veľa nestojí. Na výber máte klasické vykurovacie telesá, radiátory, alebo modernejšie podlahové a stenové vykurovanie. Najmenej zaplatíte za radiátory. Neskrachujete ani na ich opravách. Nakoľko však teplo stúpa hore, nohy vám zohrejú len papuče a vaše deti neprechladnú, len ak sa budú hrať na koberci.

Vyšší tepelný komfort poskytuje podlahové kúrenie. Oceníte ho najmä v denných miestnostiach a kúpeľniach. Do spální sa neodporúča, tam má prednosť stenové kúrenie, s ktorým sa podlahové môže kombinovať. Za inštaláciu a opravy si priplatíte. Porucha skrytá pod betónom a dlažbou či parketami sa nehľadá ľahko.

Ušetríte však na prevádzke, lebo vďaka vyhriatej podlahe budete mať väčší pocit tepla. Samozrejme, v závislosti od toho, čím vlastne kúrite. Rádovo najdrahšia je elektrická energia. Plyn je lacnejší a vyberáte si zo širokej ponuky plynových kotlov. V rodinných domoch si môžete dopriať aj krb. Teplovzdušný ani teplovodný rozvod však neutiahne podlahové kúrenie.

Stúpajúce ceny energií a ekotrendy nahrávajú alternatívnym spôsobom vykurovania. Solárna technika či tepelné čerpadlá vám ušetria každomesačné náklady, ale pri inštalácii do nich slušne investujete.

Pred rozhodnutím a inštaláciou vám poradíme, ktorý variant vykurovania je pre váš dom či byt najvhodnejší. Ak potrebujete kotol, vypočítame, s ktorým najviac ušetríte. Na nové kúrenie nebudete čakať, kompletné rozvody a radiátory máme k dispozícii. Výmenu kotla alebo osadenia nového zabezpečíme do piatich dní. Nesnívajte o teple, žite v ňom!

Kontaktujte nás na 0903 712 635 a landr@poruchy-hwg.sk.

image